niedziela, 15 listopada 2015

Mały złośnik

Ratunku! Dziecko mnie bije!
niestety macierzyństwo nie jest tylko usłane różami. Zdarzają się sytuacje kryzysowe, typu wyładowanie złości na mnie, a nawet rzucanie się z pięściami. Jak to powstrzymać skutecznie? 

dziecko
dziecko
komentarze typu: "wychowałam 4 dzieci ale żadne się tak nie zachowywało" nie przemawiają do mnie, bo na prawdę czasem nie wiem co robić. Nie pozwalam na takie zachowania, ale sie zdarzają. Kary, prośby, groźby, czy odwrotnie, przytulanie w takim momencie też nie przynoszą rezultatu. Po uspokojeniu się rozmawiamy, przepraszamy, płaczemy razem. Ale co zrobić aby takie zachowania wogóle się nie pojawiały?
Wpadłam też w pułapkę organizowania czasu dziecku, to ja jestem odpowiedzialna za to, żeby nie było nudno. Chciałam dobrze a doszło do tego, że nie mogę spokojnie odebrać telefonu przy dziecku, bo muszę na niego non stop patrzeć i słuchać. Jak powoli sprawić aby dziecko nie nudziło się ze sobą i umiało się zająć sobą? Rozumiało, że mama też ma prawo zająć się sobą, choćby przez chwilę. Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Brak komentarzy: