czwartek, 12 listopada 2015

Mama na medal

Moje dziecko wczoraj rysowało bardzo długo, miałam nie podglądać. Okazało się, że rysował dla mnie medal. Z akcentem biało czerwonym bo święto państwowe.  Medal dostałam, za to, że, cytuję: "jestem taką świetną mamą".... poryczałam się. 15 lat czekałam na dziecko. To, że się udało naturalnie to cud. Jestem dużo spóźniona, to fakt ale .... dzięki temu bardzo świadomie podchodzę do macierzyństwa. Nie mogłam się kiedyś doczekać słowa "mama", później "mamo kocham Cię".. ale, że usłyszę, że jestem świetną mamą się nie spodziewałam.
Wcale tak o sobie nie myślę. Codziennie mam rozterki, że jestem albo za miękka, za uległa, nie umiem wyegzekwować prostych rzeczy, albo jestem za ostra bo jak się już wydrę to konkretnie.. brakuje mi cierpliwości, fizycznej siły, jestem nerwowa, wieczne wyrzuty sumienia, ... a jednak... Podbudowało mnie to, bo to oznacza, że dziecko widzi całokształt. A całokształt w jego odbiorze jest ok. Często się zastanawiam, jak będzie pamiętał dzieciństwo... denerwują mnie rzeczy niedokończone, a to, że jego pokój jest nieskończony, niezorganizowany, zabawki na kupie, marzę o posegregowaniu, ale codziennie znosi ważne kamyczki (ząb dinozaura), albo jakieś powycinane ścinki papieru o wielkim znaczeniu. O kolekcji kijów z lasu nie wspomnę. W przyszłym roku, jak pójdzie do szkoły (o ile pójdzie, nie wiadomo co rząd wymyśli), widzę oczyma wyobraźni, miejsce do odrabiania lekcji, pięknie poukładane książki, zabawki, klocki, itp A jak było ze mną? Swój pokój dostałam dopiero jako nastolatka, nie przypominam sobie takiej ilości zabawek, pokój dzielony z bratem miał kredens z kryształami, a więc rzeczy dorosłe...słabo przypominał pokój dziecinny... i co? i żyję... 
Nie pożądałam też tak wielu rzeczy jak nasz ostatni, bezsensowny zakup zestawu Play Doh ... już z plasteliną zwykłą za 2 zł jest większy fun. Moje dziecko otumanione reklamami, pożądało tej rzeczy wręcz chorobliwie. Z dnia na dzień coraz bardziej, po zakupie po ok 15 minutach stwierdziło, że to nuda straszna i za bardzo nie ma co z tym robić na dłużej... Stwierdziliśmy zgodnie, że reklamy kłamią i nie będziemy w to wierzyć.
dziecięce rysunki
medal dla mamy
Brak komentarzy: